Кафедра ТМЗ
Загальна інформація
В 2021 року в результаті реорганізації кафедр технології машинобудування та технології та устаткування зварювання шляхом їх злиття було створено кафедру «Технології машинобудування та зварювання» - ТМЗ.
Кафедру технології машинобудування (ТМ) було засновано у 1967 році. Кафедра входить до складу механічного факультету ДДТУ.
Кафедру технології та устаткування зварювання (ТУЗ) було засновано у 1966 році, входила до складу металургійного, а згодом механічного факультету ДДТУ.Щорічно здійснюється випуск фахівців за відповідними освітньо-професійними та науковими програмами на таких рівнях, що передбачають присудження відповідного ступеня вищої освіти:
перший (бакалаврський) – бакалавр за спеціальністю «131 Прикладна механіка» за освітньо-професійною програмою «прикладна механіка»;
другий (магістерський) – магістр за спеціальністю «131 Прикладна механіка» за освітньо-професійною програмою «Технології машинобудування» та «Технології та устаткування зварювання»;
третій (науковий) – доктор філософії за спеціальністю «131 Прикладна механіка» за науковою програмою «Прикладна механіка».
Кафедра ТМЗ здійснює підготовку фахівців за рахунок видатків державного бюджету та за кошти фізичних та/або юридичних осіб за наступним Переліком освітньо-професійних програм (спеціальностей):
АГРОТЕХНІКА (208 «Агроінженерія»)
ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ (131 «Прикладна механіка)
ТЕХНОЛОГІЇ ТА УСТАТКУВАННЯ ЗВАРЮВАННЯ (131 «Прикладна механіка)
На кафедрі працюють досвідчені викладачі: професори, доценти, старші викладачі.
Завідувач кафедри: доктор технічних наук, професор Бельмас Іван Васильович.
Студенти мають змогу навчатися у спеціально обладнаних науково-дослідницьких лабораторіях, опановувати світові здобутки у сучасному машинобудуванні в комп’ютерних аудиторіях оснащених стаціонарними комп’ютерами та ноутбуками з підключеними 3D сканерами, 3D принтерами, Wi-Fi та Internet.
На всеукраїнських олімпіадах, різноманітних наукових конференціях різного рівня студенти-механіки щорічно займають призові місця. Студенти-магістранти мають наукові праці та патенти у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) рецензованих фахових виданнях. Кращі студенти мають змогу після закінчення університету вступити до аспірантури.
У зв’язку з високим розвитком та активізацією виробничих підприємств в агропромисловому, нафтовидобувному, машинобудівному і інших комплексах та в період впровадження інновацій в Україні, на сьогоднішній день, попит на фахівців-механіків зростає.
Після закінчення навчання кафедра забезпечує студентів-випускників роботою на таких підприємствах: м.Кам’янського (ТОВ «Спецтехоснастка», ВАТ «Дніпровагонмаш», ВАТ «ДМКД» та ін.), м.Дніпра (ДП «ВО Південний машинобудівний завод», ВАТ «Дніпропетровський агрегатний завод» та ін.), Павлограда, Києва та ін. міст України. Завдяки високому рівню професійної підготовки, наші випускники мають змогу з успіхом працювати не тільки в Україні, а й за кордоном (Польща, Чехія, Германія, Болгарія, Казахстан та ін.).
Web-сайт кафедри tm.dstu.scitensor.com |