Ліцензія № 443245
Сертифікат № 045640


Запрошуємо Вас отримати освіту
за спеціальністю: "Прикладна математика"

Характеристика професорсько-викладацького складу
кафедри прикладної математики

Кафедру прикладної математики та комп'ютерного моделювання створено в квітні 1995 року згідно з наказом ректора ДДТУ № 247 від 22.06.1995 року на механічному факультеті.

Ліцензований обсяг прийому за спеціальністю "Прикладна математика" складає: бакалаврів за денною формою навчання - 25 чоловік, спеціалістів за денною формою навчання - 25 чоловік, магістрів за денною формою навчання - 12 чоловік.

На сьогодні кафедра прикладної математики забезпечує випускникам якісну фундаментальну підготовку, високу загальну культуру, навички науково-дослідної роботи за зазначеною спеціальністю.

Web-сайт кафедри pmdstu.wixsite.com/math

На кафедрі ведеться підготовка:

  1. Фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр" за денною формою навчання для застосування та впровадження математичних методів у галузі математики, статистики, обчислювальних систем та інших галузях обчислень; для роботи викладання математики та інформатики в загальноосвітніх школах та середніх навчальних закладах; для застосування прикладного та системного програмного забезпечення ЕОМ та мереж ЕОМ; для застосування та впровадження математичних методів та математичного моделювання при розв'язанні на промислових підприємствах, фірмах, в наукових, конструкторських та проектних організаціях на посадах, що вимагають базової вищої освіти за професійним спрямуванням у галузі прикладної математики з терміном навчання 4 роки на основі повної середньої освіти.
  2. Фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" за денною формою навчання для розробки та застосування математичних методів та математичного моделювання при розв'язуванні задач у промисловості, техніці, економіці, управлінні; для розробки і застосування прикладного та системного програмного забезпечення ЕОМ та мереж ЕОМ, інформаційних систем, баз даних, пакетів прикладних програм, систем підготовки і прийняття рішень, викладання математики та інформатики в загальноосвітніх та середніх навчальних закладах, що вимагає базової вищої освіти за професійним спрямуванням з терміном навчання 10 місяців на основі базової вищої освіти (бакалавр).
  3. Фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" для роботи у галузі розробки та застосування математичних методів та математичного моделювання при розв'язуванні задач у промисловості, техніці, економіці, управлінні; для розробки і застосування прикладного та системного програмного забезпечення ЕОМ та мереж ЕОМ, інформаційних систем, баз даних, пакетів прикладних програм, систем підготовки і прийняття рішень, викладання дисциплін математичного та комп'ютерного напрямів у середніх, вищих навчальних закладах. Фахівці цього рівня можуть займати посади наукових співробітників (математика, статистика, обчислювальна техніка, програмування, галузь обчислень), математиків, математиків-аналітиків з дослідження операцій, адміністратора бази даних, адміністратора системи, інженерів-програмістів, програмістів прикладних, системних, асистентів та викладачів середніх та вищих навчальних закладів.

Кафедра реалізує багатоступеневу систему вищої освіти, яка базується на основних положеннях державної системи освіти. На кафедрі реалізована підготовка фахівців за такими рівнями освіти:

Реалізуються такі рівні освіти:
  1. Освітні рівні:
    • базова вища освіта;
    • повна вища освіта.
  2. Освітньо-кваліфікаційні рівні:
    • бакалавр;
    • спеціаліст;
    • магістр.

Навчальні плани та робочі навчальні програми підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів узгоджені між собою і дозволяють готувати бакалаврів з терміном навчання 4 роки, спеціалістів - з терміном навчання 1 рік, магістрів - з терміном навчання 1 рік. Ураховуючи обмеженість державного замовлення на підготовку фахівців технічного забезпечення, така ступенева система навчання є доцільною та економічно обґрунтованою. Крім того, вона стимулює послідовність та якість засвоєння навчального матеріалу студентами, які навчаються за програмами підготовки бакалаврів, тому що за підсумками навчання формується рейтинговий список випускників, який є основним критерієм для їх зарахування для подальшого навчання за програмами підготовки спеціалістів і магістрів.