Кафедра електроніки та електронних комунікацій (ЕЕК) входить до складу факультету комп'ютерних технологій та енергетики ДДТУ і здійснює підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальностями:

171 «Електроніка» за наступними освітніми програмами:


– ОПП «Електроніка» перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
– ОПП «Електроніка» другий (магістерський) рівень вищої освіти.

172 «Електронні комунікації та радіотехніка» за наступними освітніми програмами:


– ОПП «Телекомунікації та радіотехніка» перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
– ОПП «Телекомунікації та радіотехніка» другий (магістерський) рівень вищої освіти.

Кафедра Електроніки та електронних комунікацій створена у 2023 році, шляхом об'єднання кафедр Електроніки і Апаратури радіозв’язку, радіомовлення та телебачення.

Кафедра «Електроніки» є нащадком кафедри автоматизації виробничих процесів, яка була створена в 1962 році та очолив її доцент, к.т.н. Смоляк Володимир Олександрович. На протязі чотрьох десятирічь кафедру очолював академік АН вищої школи, професор, доктор технічних наук Бойко Віталій Іванович.

Предметна комісія за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення» створена в 1997 році доцентом Федоріним Євгенієм Михайловичем і отримала статус кафедри у 2001 році. Завідувачем кафедри був призначений професор, доктор технічних наук С’янов Олександр Михайлович.

На час об’єднання кафедр завідувачами були доцент, кандидат технічних наук Багрій Віктор Васильович (каф. Електроніки) та доцент, кандидат фізико-математичних наук Рязанцев Олег Вадимовим (каф. АРРТ). На даний час завідувачем об’єднаної кафедри є доцент, кандидат фізико-математичних наук Марченко Сергій Вікторович.

Зараз на кафедрі «Електроніки та електронних комунікацій» викладають висококваліфіковані фахівці, це 15 науково-педагогічних працівників, з яких 1 доктор наук (професор) та 10 кандидатів наук (доцентів), 3 асистенти, 1 старший викладач та зав. лабораторією.

Випускниками кафедри успішно захищено 7 кандидатських дисертацій. Викладачі приймають активну участь у науково-організаційній роботі кафедри, виступають з доповідями на науково-методичних семінарах кафедри та університету.

Здобувачі вищої освіти мають змогу навчатися у спеціально обладнаних науково-дослідницьких лабораторіях (6 шт.), опановувати світові здобутки у сучасних технологіях електроніки та електронних комунікацій в комп’ютерних аудиторіях оснащених стаціонарними комп’ютерами та ноутбуками, з 3D принтерами, термо-повітряними і інфрачервоними паяльними станціями, Wi-Fi Internet (100Мбіт), цифровими аналізаторами кіл мікрохвильового діапазону. Завдяки наявності сучасних електронних пристроїв таких як, цифрові осцилографи з функцією спектроаналізатору, цифрові генератори та джерела живлення, здобувачі освіти можуть використовувати їх як під час очного так і дистанційного режимів навчання.

Випускники кафедри після закінчення навчання можуть займати наступні посади - інженер автоматизованих систем управління виробництвом, інженер комп’ютерних систем, інженер-електронік, інженер лабораторії з експлуатації та ремонту електронного устаткування, інженер-проектувальник та інженер-дослідник у проектних та науково-дослідних установах, інженер конфігурованих комп’ютерних систем; технік із структурованої кабельної системи; інженер обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру, розробник радіоелектронних пристроїв зв’язку на мікропроцесорних системах та програмованих логічних інтегральних схемах, інженер-радіомонтажник телекомунікаційних та радіотехнічних пристроїв, інженер з експлуатації та впровадження телекомунікаційних систем та мереж, мобільних та бездротових систем зв’язку